Connexion

Ευχαριστούμε για την εγγραφή !
Accueil Εργασίες Διαδικτυακή Εφαρμογή Διαχείρισης Υλικών Εργαστηρίων

Διαδικτυακή Εφαρμογή Διαχείρισης Υλικών Εργαστηρίων

Διαδικτυακή Εφαρμογή Διαχείρισης Υλικών Εργαστηρίων

Εργασία των μαθητών του τομέα Πληροφορικής

Στα πλαίσια των μαθημάτων τους, οι μαθητές του τομέα πληροφορικής της Γ? τάξης Ειδικότητας ? Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής?, δημιούργησαν μία Διαδικτυακή Εφαρμογή για τη Διαχείριση των Υλικών των Εργαστηρίων του Εργαστηριακού κέντρου Ελασσόνας.

Για την πραγματοποίηση αυτής της Εφαρμογής οι μαθητές :

1. Εγκατέστησαν και χρησιμοποίησαν τοπικά php (γλώσσα προγραμματισμού για δημιουργία δυναμικών ιστοσελίδων), mysql (βάση δεδομένων), apache (web server) και phpmyadmin (εργαλείο διαχείρισης της MySQL) με τη βοήθεια του xampp, και του MySQL Workbench,
  2. Σχεδίασαν και δημιούργησαν τη Βάση Δεδομένων,
  4. και τέλος δημοσίευσαν την εφαρμογή κάνοντας χρήση του προγράμματος FileZilla client.

Πατήστε εδώ για να μεταφερθείτε στην Εφαρμογή

Dernière mise à jour
Il a été lu 1812 fois

Ενημερωτικό δελτίο

Διαγραφή

Αν επιθυμείτε να παύσετε να λαμβάνετε ενημερωτικά δελτία γράψτε εδώ τον Κωδικό Διαγραφής που εμφανίζεται στο δελτίο που λάβατε από εμάς και πατήστε Διαγραφή.

S.V.P. Attender...
Adresse courriel invalide